Dan Podjed je znanstveni sodelavec Znanstveno-raziskovalnega centra SAZU in raziskovalec v podjetju CVS Mobile, kot docent pa poučuje na Filozofski fakulteti Univerze v Ljubljani. Od leta 2012 je koordinator Mreže za aplikativno antropologijo EASA. Njegova glavna raziskovalna področja so razmerje med ljudmi in tehnologijami, spletna družbena omrežja in varovanje narave, posebej pa se posveča interdisciplinarnim in aplikativnim raziskavam.
Leta 1982 se je zaposlil v Inštitutu za slovensko narodopisje ZRC SAZU, kjer je zdaj znanstveni svetnik. 1985-86 je študiral v Nemčiji kot DAAD štipendist, v študijskem letu 1994-95 pa se je izpopolnjeval v ZDA. Organiziral je več znanstvenih posvetovanj ter vodil nacionalne raziskovalne projekte in raziskovalni program inštituta. Je glavni urednik znanstvene revije Traditiones in urednik več knjižnih zbirk. Sodeluje v številnih mednarodnih združenjih (SIEF, ISFNR, EASA, DGV, ISA itd.) in je član izvršnega odbora mednarodnega semiotičnega združenja International Association for Semiotic Studies (IASS-AIS).
Alenka Bezjak Mlakar je direktorica konferenc Telematics Conference SEEurope (2011–2015) in Telematics Conference Middle East & Africa (2015-2016) ter soavtorica prve raziskave o telematskih rešitvah za gospodarska vozila v Jugovzhodni Evropi. Na Fakulteti za družbene vede Univerze v Ljubljani je doktorirala s področja poslovne antropologije ter izvedla prvo etnografsko raziskavo v slovenskem podjetju s področja informacijskih in komunikacijskih tehnologij. Antropološkim pristopom pri razvoju tehnologij se posveča kot članica raziskovalne skupine v podjetju CVS Mobile.
Zaposlen je kot docent na Fakulteti za elektrotehniko v Ljubljani, kjer je vodja skupine za multimedije v laboratoriju za telekomunikacije LTFE. Osredotoča se na razvoj interaktivnih multimedijskih storitev in uporabniku prijaznih vmesnikov. Sodeloval je pri številnih evropskih projektih s področij interaktivne digitalne televizije, e-Izobraževanja, e-Turizma, informacijskih multimedijskih sistemov ter sistemov P2P. Je član mednarodne organizacije IEEE.
Emilija Stojmenova Duh je raziskovalka na Fakulteti za elektrotehniko Univerze v Ljubljani. Leta 2013 je doktorirala na Univerzi v Mariboru, in sicer z disertacijo o oblikovanju večzaslonske aplikacije na področju e-zdravja za starejše ljudi. Zaposlena je bila v podjetju Iskratel, kjer je delala kot vodja za uporabniško izkušnjo. Leta 2011 je za inovacijo o uvajanju uporabniške izkušnje v življenjski cikel produktov prejela bronasto priznanje Gospodarske zbornice Slovenije. Od 2010 do 2013 prireja konferenco World Usability Day Slovenia (Svetovni dan uporabnosti Slovenija), ki ga prireja združenje Usability Professionals' Association (UPA). Je aktivna članica združenj ACM, IEEE, UxPA, IxDA in predsednica združenja IEEE Women in Engineering Slovenia.
Jože Guna je doktoriral na Fakulteti za elektrotehniko Univerze v Ljubljani, kjer je zaposlen kot asistent in raziskovalec. Raziskovalno se posveča internetnim tehnologijam, multimedijskim storitvam ter načrtovanju uporabniške izkušnje. Sodeloval je v številnih domačih in mednarodnih projektih in pridobil industrijske certifikate organizacij Cisco, Apple, Comptia itd. Je dejaven član organizacije IEEE.
Saša Babič je leta 2005 zaključila študij ruskega jezika s književnostjo ter slovenskega jezika s književnostjo na Filozofski fakulteti v Ljubljani. Leta 2006 se je kot mlada raziskovalka zaposlila na Inštitutu za slovensko narodopisje ZRC SAZU. Leta 2012 je doktorirala z disertacijo o estetski strukturi slovenskih folklornih obrazcev. Raziskovalno se posveča slovstveni folklori, in sicer predvsem folklornim obrazcem, kot so delovni vzkliki, pozdravi, kletvice, pregovori, uganke, zagovori in molitvice. V projektu raziskuje medijske diskurze o vozilih in vožnji.
Tatiana Bajuk Senčar je znanstvena sodelavka na Inštitutu za slovensko narodopisje ZRC SAZU. Vodila je štiri raziskovalne projekte in sodelovala pri mnogih drugih projektih v Sloveniji in tujini. Njeni raziskovalni interesi so na različne načine povezani z vprašanjem trajnostnega razvoja. Tudi njena zadnja projekta obravnavata dediščinske prakse in trajnostni razvoj v Triglavskem narodnem parku (TNP). Trenutno sodeluje še pri projektu, v katerem prebivalci parka načrtujejo dolgoročni program trajnostne mobilnosti v Bohinju, tj. eni izmed občin v TNP.
Simona Bezjak je članica raziskovalne skupine podjetja CVS Mobile. Doktorirala je iz političnih znanosti na Univerzi v Ljubljani. Raziskovalno se ukvarja predvsem z državljanskimi študijami, javno participacijo in izobraževanjem. Sodelovala je pri več nacionalnih in mednarodnih projektih o participativni demokraciji, aktivnem državljanstvu in državljanskemu udejstvovanju, s posebnim poudarkom na raziskovanju stališč in udejstvovanja mladih.
Na Univerzi v Ljubljani je leta 2007 pridobil naziv univerzitetni diplomirani inženir računalništva in informatike. Od leta 2008 je kot programer zaposlen v podjetju CVS Mobile, kjer skrbi za razvoj mobilnih rešitev in načrtovanje projektov.
Po študiju na Ekonomsko-poslovni fakulteti Univerze v Mariboru se je leta 2003 zaposlil v visokotehnološkem podjetju Ultra, kjer je bil odgovoren za trženje mobilnega transakcijskega sistema ter zaščito blagovnih znamk in patentov. Leta 2010 se je zaposlil v podjetju CVS Mobile, kjer je sodeloval pri prodaji telematskih storitev in vodil razvoj uporabniški izkušenj.
Leta 2003 je na Fakulteti za pomorstvo in promet Univerze v Ljubljani pridobil naziv univerzitetni diplomirani inženir tehnologije prometa. Delal je v podjetju Lipa Kostanjevica (2003-2005), bil je vodja logističnega centra v podjetju BTC Terminal Sežana (2005-2007), direktor podjetja za logistične študije Ecolos (2007-2008), od leta 2008 pa je zaposlen v podjetju CVS Mobile, kjer je vodja sektorja operative in član raziskovalne skupine.
Podlaga za obvestilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati v začetku leta 2013. Prinesel je nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.
Piškotki so majhne datoteke, pomembne za delovanje spletnih strani, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša.
Piškotek običajno vsebuje zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče določeno spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.
Poleg funkcije izboljšanja uporabniške izkušnje je njihov namen različen. Piškotki se lahko uporabljajo tudi za analizo vedenja ali prepoznavanje uporabnikov. Zato ločimo različne vrste piškotkov.
Piškotki, ki jih uporabljamo na tej strani sledijo smernicam:
Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, ...).
Tovrstni piškotki zbirajo podatke, kako se uporabniki vedejo na spletni strani z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, preko katerih bi lahko identificirali uporabnika.
Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (npr. uporabniško ime, jezik, regijo) in zagotavlja napredne, personalizirane funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletni strani.
Tovrstne piškotke najpogosteje uporabljajo oglaševalska in družabna omrežja (tretje strani) z namenom, da vam prikažejo bolj ciljane oglase, omejujejo ponavljanje oglasov ali merijo učinkovitost oglaševalskih akcij. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletu.
Za uporabo piškotkov se odločate sami. Piškotke lahko vedno odstranite in s tem odstranite vašo prepoznavnost na spletu. Prav tako večino brskalnikov lahko nastavite tako, da piškotkov ne shranjujejo.
Za informacije o možnostih posameznih brskalnikov predlagamo, da si ogledate nastavitve.
Drivegreen